Autorka Tak trocha inak Erika Mokrý

Volám sa Erika Mokrý a som Slovenka žijúca na juhu Francúzska v Montpellier. Na tom by samozrejme nebolo nič nezvyčajné, nebyť toho, že som ako 28 ročná prekonala rakovinu prsníka. A presne tu, pred 2 rokmi sa začal písať príbeh Tak trocha inak.

Erika Mokry
Erika Mokrý na onkologickej klinike počas podávania chemoterapie

Počas liečby som začala o živote onkologického pacienta blogovať, prostredníctvom sociálnych sietí som zverejňovala a neustále zverejňujem tak trocha iný pohľad na toto ochorenie a život. Mojim cieľom bolo a je ľudom ukázať, že rakovinou život nekončí, že aj onkologicky chorý pacient môže chodiť do práce, smiať sa a v podstate, žiť tak ako pred tým. Ak aj nie lepšie…

Postupom času som sa stala súčasťou množstva onkologických príbehov rôznych ľudí. Uvedomovala som si, že virtuálna pomoc a podpora prostredníctvom blogov,riadkov, slov a telefonátov nestačí, že je potrebné urobiť niečo viac. A tak sme v januári 2018 spolu s manželom a švagrinou založili občianske združenie Tak trocha inak s cieľom pomáhať a zlepšovať kvalitu života onkologických pacientov.

Náš život aj vďaka Tak trocha inak nabral nový smer a hĺbku.

 Ďakujem ti, moja nemilá exrakovina, že si ma naučila milovať sa, vážiť si silu okamihu a pozerať sa na svet tak trocha inak. Pretože je jedno na čo sa pozeráme. Dôležitý je uhol pohľadu.

(ne)Vodička - taktrochainak.sk
  • Doporučujem všetkým túto stránku, je skvelá - plná optimizmu a nádeje.
  • Nepoznám toto úžasné žieňa osobne, ale toľko energie a pozitívnej sily, pokory a lásky čo z nej srší som už dávno nevidela. Prajem všetučko naj naj!
  • Som rád, keď sa ludia neboja hovoriť o svojej chorobe otvorene a neschovávať sa a neľutovať sa, ale pomôcť žiť so svojím optimizmom aj iným ľuďom. Mám s tým svoje životné skúsenosti.
  • Za všetku tú lásku, humor, nadhľad, ktorá dáva silu a nádej. Ďakujem za všetkých, ktorým pomáhaš a želám "len" jediné - zdravie.
  • Ste úžasná žena veľmi Vás obdivujem a prajem len to najlepšie! Máte u mňa veľký obdiv a zároveň rešpekt ...
  • Krásna múdra žena , ktorá si prešla peklom , aby zase vstala a rozdávala okolo seba optimizmus a radosť

Neprehliadnite NA TAK TROCHA INAK

Predaj šatiek a turbanov

Kolekcia dámskych šatiek a turbanov určená ženám, ktoré prišli o vlasy.

Blog

Blog, ktorý píše život. Ale Tak trocha inak, ako by sme možno na prvý pohľad čakali.

Kniha

Autentický príbeh o živote onkologického pacienta Tak trocha inak.

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.taktrochainak.sk/wp-content/uploads/2019/04/tak-trocha-inak-tittle.jpg); } #cata_button_90hfwdqsy9.cata-button{}#cata_button_90hfwdqsy9.cata-button .cata-btn{color: #e49497;border-color:#e49497}#cata_button_90hfwdqsy9.cata-button .cata-btn:hover{color: #ffffff;border-color:#e49497; background-color:#e49497} #cata_button_daqc4u0ra4.cata-button{}#cata_button_daqc4u0ra4.cata-button .cata-btn{color: #e49497;border-color:#e49497}#cata_button_daqc4u0ra4.cata-button .cata-btn:hover{color: #ffffff;border-color:#e49497; background-color:#e49497} #cata_button_s3z960zyru.cata-button{}#cata_button_s3z960zyru.cata-button .cata-btn{color: #e49497;border-color:#e49497}#cata_button_s3z960zyru.cata-button .cata-btn:hover{color: #ffffff;border-color:#e49497; background-color:#e49497}