Autorka Tak trocha inak Erika Mokrý

Volám sa Erika Mokrý a som Slovenka žijúca na juhu Francúzska v Montpellier. Na tom by samozrejme nebolo nič nezvyčajné, nebyť toho, že som ako 28 ročná prekonala rakovinu prsníka. A presne tu, pred 2 rokmi sa začal písať príbeh Tak trocha inak.

Erika Mokry
Erika Mokrý na onkologickej klinike počas podávania chemoterapie

Počas liečby som začala o živote onkologického pacienta blogovať, prostredníctvom sociálnych sietí som zverejňovala a neustále zverejňujem tak trocha iný pohľad na toto ochorenie a život. Mojim cieľom bolo a je ľudom ukázať, že rakovinou život nekončí, že aj onkologicky chorý pacient môže chodiť do práce, smiať sa a v podstate, žiť tak ako pred tým. Ak aj nie lepšie…

Postupom času som sa stala súčasťou množstva onkologických príbehov rôznych ľudí. Uvedomovala som si, že virtuálna pomoc a podpora prostredníctvom blogov,riadkov, slov a telefonátov nestačí, že je potrebné urobiť niečo viac. A tak sme v januári 2018 spolu s manželom a švagrinou založili občianske združenie Tak trocha inak s cieľom pomáhať a zlepšovať kvalitu života onkologických pacientov.

Náš život aj vďaka Tak trocha inak nabral nový smer a hĺbku.

 Ďakujem ti, moja nemilá exrakovina, že si ma naučila milovať sa, vážiť si silu okamihu a pozerať sa na svet tak trocha inak. Pretože je jedno na čo sa pozeráme. Dôležitý je uhol pohľadu.

(ne)Vodička - taktrochainak.sk
  • Doporučujem všetkým túto stránku, je skvelá - plná optimizmu a nádeje.
  • Nepoznám toto úžasné žieňa osobne, ale toľko energie a pozitívnej sily, pokory a lásky čo z nej srší som už dávno nevidela. Prajem všetučko naj naj!
  • Som rád, keď sa ludia neboja hovoriť o svojej chorobe otvorene a neschovávať sa a neľutovať sa, ale pomôcť žiť so svojím optimizmom aj iným ľuďom. Mám s tým svoje životné skúsenosti.
  • Za všetku tú lásku, humor, nadhľad, ktorá dáva silu a nádej. Ďakujem za všetkých, ktorým pomáhaš a želám "len" jediné - zdravie.
  • Ste úžasná žena veľmi Vás obdivujem a prajem len to najlepšie! Máte u mňa veľký obdiv a zároveň rešpekt ...
  • Krásna múdra žena , ktorá si prešla peklom , aby zase vstala a rozdávala okolo seba optimizmus a radosť

Neprehliadnite NA TAK TROCHA INAK

Predaj šatiek a turbanov

Kolekcia dámskych šatiek a turbanov určená ženám, ktoré prišli o vlasy.

Blog

Blog, ktorý píše život. Ale Tak trocha inak, ako by sme možno na prvý pohľad čakali.

Kniha

Autentický príbeh o živote onkologického pacienta Tak trocha inak.

Občianske združenie TAK TROCHA INAK

Ak niekto ochorie na rakovinu, jeho život sa v okamihu zmení. Toto ochorenie si vyžaduje náročnú liečbu, ktorá sa nedotýka len fyzického života pacienta, ale aj všetkých jeho stránok. Psychickej, sociálnej a aj ekonomickej.

Myšlienka založenia občianskeho združenia prišla necelý pol rok od zverejnenia môjho prvého onko blogu. Ako blogerka, ale hlavne, ako pacientka, ktorá prekonala rakovinu som sa postupom času stala súčasťou množstva onkologických príbehov rôznych ľudí. Uvedomovala som si, že virtuálna pomoc a podpora prostredníctvom blogov,riadkov, slov a telefonátov nestačí, že je potrebné urobiť niečo viac. A tak sme v januári 2018 spolu s manželom a švagrinou založili občianske združenie Tak trocha inak a od jeho začiatku realizujeme projekty s cieľom pomáhať a zlepšovať kvalitu života onkologických pacientov.

V prípade, ak máte nápády, návrhy, či iné pripomienky týkajúce sa občianskeho združenia Tak trocha inak, prosím kontaktujte ma.

  • Dôležitý je čin, a nie výsledok, ktorý prináša. Musíte sa pustiť do správnej veci. Možno je nad vaše sily, možno nad vaše schopnosti, možno vaše úsilie nikam nepovedie. Ale to neznamená, že nemáte pokračovať. Možno sa nikdy nedozviete výsledok činu. Ale ak nebudete nič robiť, nedosiahnete ani nijaký výsledok.
Predaj šatiek a turbanov

Kolekcia dámskych šatiek a turbanov určená ženám, ktoré prišli o vlasy.

Blog

Blog, ktorý píše život. Ale Tak trocha inak, ako by sme možno na prvý pohľad čakali.

Kniha

Autentický príbeh o živote onkologického pacienta Tak trocha inak.

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.taktrochainak.sk/wp-content/uploads/2019/04/tak-trocha-inak-tittle.jpg); } #cata_button_8izl274zd1.cata-button{}#cata_button_8izl274zd1.cata-button .cata-btn{color: #e49497;border-color:#e49497}#cata_button_8izl274zd1.cata-button .cata-btn:hover{color: #ffffff;border-color:#e49497; background-color:#e49497} #cata_button_bnespl7wgo.cata-button{}#cata_button_bnespl7wgo.cata-button .cata-btn{color: #e49497;border-color:#e49497}#cata_button_bnespl7wgo.cata-button .cata-btn:hover{color: #ffffff;border-color:#e49497; background-color:#e49497} #cata_button_iu464khci6.cata-button{}#cata_button_iu464khci6.cata-button .cata-btn{color: #e49497;border-color:#e49497}#cata_button_iu464khci6.cata-button .cata-btn:hover{color: #ffffff;border-color:#e49497; background-color:#e49497} #separator_q6a .cata-sep-holder .cata-sep-line{ border-color: #eeeeee;} #cata_button_vnlyzyxqbs.cata-button{}#cata_button_vnlyzyxqbs.cata-button .cata-btn{color: #e49497;border-color:#e49497}#cata_button_vnlyzyxqbs.cata-button .cata-btn:hover{color: #ffffff;border-color:#e49497; background-color:#e49497} #cata_button_grk1e1oupb.cata-button{}#cata_button_grk1e1oupb.cata-button .cata-btn{color: #e49497;border-color:#e49497}#cata_button_grk1e1oupb.cata-button .cata-btn:hover{color: #ffffff;border-color:#e49497; background-color:#e49497} #cata_button_mo4c9e8lho.cata-button{}#cata_button_mo4c9e8lho.cata-button .cata-btn{color: #e49497;border-color:#e49497}#cata_button_mo4c9e8lho.cata-button .cata-btn:hover{color: #ffffff;border-color:#e49497; background-color:#e49497}