O mne

O mne - taktrochainak.sk

Vitajte v mojom svete Tak trocha inak!

Volám sa Erika Mokrý, som Slovenka žijúca na juhu Francúzska v Montpellier a pochádzam z Prievidze. Vraj tej najväčšej diery. A pritom je tam tak pekne…

Mala som 6 mesiacov a 2 dni keď štrngali kľúčmi a čerstvých 28 keď mi povedali, že tie hrčky v prsníku sú rakovina.

Od kedy som vyšla s kožou na trh, mám pocit, že ľudia sa ma boja. Kým nevedeli, aká je moja diagnóza, smiali sme sa, chodili do baru, do kina, na návštevu. A zrazu… Ostalo ticho. Postupne som zistila prečo. Pretože ľudia sú „strachoprdi“ ale hlavne nevedia. Pretože to, čo na nás sypú média o rakovine je viac ako na grcku. Priznávam, aj ja som si myslela, že to bude zlé. A ono to vlastne aj bolo niekedy naozaj zlé, ale celkovo to bolo jedno veľké dobrodružstvo – za vyliečením sa. A hoc už navždy budem mať na čele pre iných nálepku „Tá s rakovinou“ verím, že aspoň trošku  zmením pohľad ľudí. Na život, na mňa, na iných. Aj preto som sa rozhodla blogovať. Hoc na začiatku to bolo ťažké. Pretože kto by veril vysmiatej mladej babe že má rakovinu. Iba ten, kto o tom nič nevie.

Môj život onkologického pacienta žijem tak trocha inak. Aj tento blog je iný. Aspoň si to myslím. Ak máte iný názor kľuďne ma sprdnite, nenahnevám sa. Posunie ma to ďalej v tom, o čom písať. Pretože ja nepíšem len o rakovine ala Môj onko život. Nebojte sa. To by bola nuda. U mňa na blogu nájdete a aj vtipno – „poučné“ mini blogy o živote (C’est la vie) ala Ezopové bájky. Tak nech sa páči, začítajte sa. A verím, že pochopíte, že ono je to všetko v našom živote tak trocha inak. Je len na nás, ako sa k tomu postavíme.

Nemám bohužiaľ návod na život, nemám za sebou kurz písania, neviem fotiť a už vôbec nie som odborníčka. Som ale úplne normálna (v rámci možností) ženská stvora, ktorej diagnóza znie “rakovina prsníka”.  A milujem život, sarkazmus, čierny humor a samozrejme moju rodinu a môjho muža.