Mnohí sa na nás obraciate s otázkami, ako si vybrať vhodný turban či šatku. Rozhodli sme sa preto pre vás pripraviť prehľad, ktorý vám pevne veríme uľahčí cestu výberom.

Na našom eshope nájdete šatky a turbany pod značkou dánskej firmy Christine Headwear. Všetky produkty sú dokonale prispôsobené pre ženy, ktoré prišli o vlasy liečením chemoterapiou alebo rádioterapiou, trpia alopéciou, alebo im z iného dôvodu vypadali vlasy. Zákupiť si ich môžete prostredníctvom e-shopu.

Moderná šatka turban po chemoterapii yoga3 - taktrochainak.sk

Aký je rozdiel medzi jednotlivými šatkami a turbanmi?

Šatky a turbany máme v rôznych farebných kombináciách a strihoch. Okrem iného sa líšia svojím zložením a následnej funkčnosti, ktorú materiál poskytuje. Od toho sa samozrejme odvíja aj cena jednotlivých produktov.

Je lepšia šatka alebo turban?

Je to veľmi individuálne a záleží to od ženy. Rozdiel medzi týmito dvoma produktami je hlavne v tom, ako sa nasadzujú na hlavu. Turban je ako čiapka. Nasadíte ho jednoducho a nemusíte ho špeciálne uväzovať. Pri turbanoch, ktorých súčasťou je aj čelenka ( na pevno, alebo zvlášť) je ale potrebné ju doupraviť. To je však veľmi jednoduché.

Pri šatkách je ich úprava o niečo zložitejšia. Mnohé šatky majú dlhé bočné cípy/stuhy, ktoré je potrebné obtáčať okolo hlavy. Tento úkon môže byť náročnejší pre ženy s obmedzenou pohyblivosťou rúk. Výhodou týchto šatiek je ale to, že ich dokážete upraviť na množstvo spôsobov, vytvárať mašle, “drdoly” a pod.

Zvláštnu pozornosť by som venovala šatkám, ktoré by sme mohli nazvať “Šatko-turbany” jedná sa o modely : B.B. Beatrice, Beatrice. V zadnej časti majú dva kratšie cípy/stuhy, ktoré je možné len jednoducho zviazať a nechať spustené popri krku. Prípadne si ich môže žena zachytiť v prednej časti “šatko-turbanu”, vďaka čomu vznikne vzhľad turbanu a zároveň sa vytvorí objem okolo hlavy.

Aké je zloženie šatiek a turbanov?

Materiál jednotlivých šatiek a turbanov závisí od modelu. Všetky materiály sú však certifikované. Všetky výrobky značky Christine Headwear nesú označenie CE(93/42/EEC), čo znamená, že spĺňajú najvyššie požiadavky na kvalitu a sú klasifikované ako zdravotnícke pomôcky.

Prečo je medzi jednotllivými produktami cenový rozdiel?

Cena turbanov a šatiek sa odvíja od materiálu, ale hlavne funkčnosti, ktorú poskytuje. Na našom eshope nájdete desiatky turbanov a šatiek, pri každom z nich je uvedené zloženie, ako aj to, na aké obdobie je vhodný.

Ako si vybrať šatku alebo turban?

Rozhodnutie je samozrejme na konečnom zákazníkovi a jeho preferenciách. Samozrejme aj na jeho požiadavkách a možnostiach. Na našom eshope nájdete produkty vhodné na letné či zimné obdobie, alebo produkty, ktoré zabezpečujú stálu teplotu hlavy, ako aj možnosť ich nosenia v akomkoľvek ročnom období. Každý z nás je však výnimočný a niekomu môže byť počas liečby teplejšie, inému nie.

Technológie a vlastnosti výrobkov

Caretech® Bamboo

Výrobky,ktorých zloženie sa skladá z bambusu a viskózy sú vyrobené v jedinečnej a funkčnej kvalite Caretech® Bamboo.

Bambusovo-viskózová tkanina má mnoho fantastických funkcií.

Technológia Caretech® Bamboo značky Christine Headwear je mimoriadne jemná, hodvábna a luxusná na dotyk. Je priedušná a termoregulačná, takže počas letných aj zimných teplôt je vaša hlava v pohodlí a nepotíte sa.Tkanina absorbuje viac vlhkosti ako bavlna. Následne vlhkosť z pokožky hlavy rýchlo odstraňuje a uvoľňuje ju. Ekologické výrobky Caretech® Bamboo sú šetrné k životnému prostrediu.

Touto technológiou disponujú turbany či šatky : Yoga, Shanti, Lotus, Shakti, Tula, Beatrice, Matra

37.5® TECHNOLOGY

Technológia 37.5® pracuje s prirodzenými mechanizmami tela a udržuje tak vždy optimálnu zónu pohodlia hlavy pri 37,5 stupňoch. Patentovaná technológia 37.5® je trvalo zabudovaná do vlákien používaných na výrobu niektorých šatiek a turbanov a nikdy sa nevyperie ani nestratí. Výrazne je zvýšená aj rýchlosť sušenia a výrobky s touto jedinečnou vlastnosťou v skutočnosti schnú až 5-krát rýchlejšie ako podobný produkt bez tejto technológie.

Aktívne častice používané v technológii 37.5® sú vytvorené z prírodných zdrojov, ako sú kokosové škrupiny a sopečné minerály.

Viac o technológii 37.5®  nájdete na : https://www.thirtysevenfive.com

Touto technológiou disponujú turbany či šatky : B.B. Beatrice, B.B. Becca, B.B Bianca

Turban pre onkologickych pacientov, Yoga Flowering - taktrochainak.sk

Ochrana proti slnku

Pokožka hlavy u ľudí, ktorí prišli o vlasy je veľmi jemná a citlivá. Preto musia byť obzvlášť opatrní pri pobyte na slnku a musia si zvoliť optimálnu pokrývku hlavy. Tá musí zabezpečiť ochranu pred slnkom a zároveň prepúšťať cez pokožku vzduch a svetlo.

SPF 50+

Christine Headwear vyvinula špeciálnu « slnečnú »kolekciu výrobkov, ktoré poskytujú absolútnu ochranu pred slnkom s vysokým SPF 50+. Všetky pokrývky hlavy z tejto kolekcie sú vyrobené zo 100% bavlny, čo umožňuje pokožke dýchať na slnku a zároveň sa veľmi pohodlne nosia. Všetky modely majú široké okraje, ktoré chránia oči a citlivú pokožku tváre.

ARPANSA

Slnečná kolekcia je neustále testovaná a certifikovaná podľa vysokého austrálskeho štandardu Arpansa: AS / NZS 4399: 1996 *. Vo všeobecnosti vám však odporúčame prijať ďalšie preventívne opatrenia pri ochrane pokožke proti slnku a to, vyhýbať sa medzi 12 a 15 hodinou priamemu pobytu na slnku. Vtedy sú slnečné lúče najsilnejšie.

* Ďalšie informácie nájdete na www.arpansa.gov.au/uv

Ak niektorá šatka alebo turban nemá označenie 37.5® TECHNOLOGY alebo Caretech® Bamboo znamená to, že je menej kvalitná ?

Určite nie. Všetky výrobky značky Christine Headwear nesú označenie CE(93/42/EEC), čo znamená, že spĺňajú najvyššie požiadavky na kvalitu a sú klasifikované ako zdravotnícke pomôcky. Rozdiel je však v zložení materiálu a funkčnosti, ktorú zabezpečuje.