...na Google je všetko, aj to čo, nie je pravda...

Keď som pred 3 rokmi začínala liečbu rakoviny prsníka, snažila som sa získať všetky dostupné a relevantné informácie. A najľahšiou a najrýchlejšou cestou bol internet. Nebolo to jednoduché. Lebo predsa len, na Google je všetko, aj to čo nie je pravda. A hoc som sa snažila vyselektovať len tie medicínske podložené informácie a obchádzať akékoľvek fóra a obyčajné webové stránky, vždy som natrafila na niečo, čo ma rozhodilo. A mojich blízkych tiež. Vtedy som si uvedomila, že na tom Google niečo chýba. A bolo by fajn, dostať to tam a tú dieru pekne zalepiť. Ale nie len tak povrchovo, ale skutočne. Je pravda, že vtedy som ani len netušila, že to budem práve ja, kto sa o niečo také pokúsi.

Dnes, takmer 3 roky od mojej prvej chemoterapie, a viac ako 2 roky od úspešneho ukončenia mojej liečby sa mi to podarilo. V spolupráci s mojim manželom sme pre vás pripravili brožúrku s názvom Rakovina a jej liečba. Všetko, čo potrebujete vedieť.
Snažili sme do nej zahrnúť všetko, čo by mal, alebo čo by chcel pacient na začiatku, aj počas svojej liečby vedieť. Presne tak, ako sme to chceli vedieť my. Vďaka spolupráci s MSc. Petronelou Forišek Paulovou, sme sa v brožúre venovali aj výžive onkologické pacienta. Petronela je jedinou nutričnou terapeutkou a odborníčkou na Slovensku, ktorá sa plne venuje onkologickým pacientom.

Navyše, pacienta budem celou brožúrou sprevádzať so svojimi tipmi a trikmi priamo aj ja.

Erika Mokrý

Čomu sa v brožúre venujeme :
– Čo je to rakovina
– Možnosti liečby onkologického ochorenia
– Sexuálny život počas liečby
– Plodnosť pri liečbe rakoviny
– Nežiaduce účinky liečby chemoterapiou
– Nežiaduce účinky liečby ožarovaním
– Bolesť pri liečbe
– Výživa onkologického pacienta