Aj ticho lieči

Aj ticho lieči

UPOZORNENIE : Ak ste precitlivení, alebo ak humor poznáte len zo slovníka cudzích slov, tak vpravo hore je taký červený krížik. Ním sa to zatvára. Cieľom tohto blogu nie v žiadnom prípade vyvolať hnev, nenávisť alebo pocit, že mám potrebu byť ľutovaná. Tento blog vznikol preto, pretože milujem čierny humor a mám nadhľad. Chvalabohu.

Môj život bol odjakživa – teda aby som bola presná – od kedy si pamätám plný skutočne vtipných, trápnych až tragikomických situácií. No odkedy som sa stala onkologickým pacientom, tie tragikomické začali naberať na obrátkach. A myslím, že  by bola škoda sa s nimi nepodeliť. Takže nech sa páči, mojich TOP10:

  1. Tebe ešte nevypadali vlasy ? – A tebe ešte nevypadali zuby môj drahý priateľu? Zachovala som ale chladnú hlavu a túto pripomienku si odpustila. Veď predsa, násilie plodí násilie a debilovi nevysvetlíš. Len pre info, vlasy nevypadajú okamžite ako výsledky biopsie potvrdia rakovinu. A dokonca, existujú typy chemoterapií kedy tie vlasy držia na hlave stále. To sú nám veci, čo ?
  2. To musí byť strašné ťažké prísť o prsník. – No, ono to až také strašne ťažké nie je. Štandardne pri tom uspávajú a podávajú lieky proti bolesti. Ale veru, jednoduché to nie. Ale aké strašne ťažké  musí byť prísť o zdravý úsudok. Pretože ak si niekto myslí, že týmto podporí dotyčnú ženu, tak sa mýli.
  3. Preboha a teraz budeš čo robiť ? – Reálne by ste sa vlastne mali zrútiť vy, nie okolie. Ale ono to je väčšinou naopak. Takže keď budete oznamovať vašu diagnózu, vezmite si so sebou Lexaurin a vreckovky. A dobré argumenty, prečo neplačete tiež.
  4. Bože, Tebe urobia nové prsia zadarmo. Ja si tie moje musím platiť. – No a keby len zadarmo. Dokonca mi ich vyplnia mojim tukom. Takže ešte « vydělám » Aj liposukciu mám grátis.
  5. Tá parochňa vyzerá presne tak, ako tie vlasy, čo si mala pred tým. Dobrý výber ! – To sú moje skutočné vlasy.
  6. Aj môj (niekto) mal rakovinu. Ale už zomrel. – Tak poviem vám, toto je skutočne aj na mňa priveľa.
  7. Pááni, ty si ale pribrala ! Dávajú ti fakt dobrú chemoterapiu ? –Vieš čo neviem, chceš si ju na skúšku nechať pichnúť ?
  8. Aké máš krásne zuby ! Pred tým si určite také nemala. To sa ti vďaka tej chemo tak vybielili a vyrovnali ? – Nie… Hovorí sa tomu ústna hygiena a dobrá predispozícia.
  9. Aké máš pekné šatky. To aby som aj ja mala rakovinu, aby som mohla také pekné šatky nosiť. – Ja mám vždy čo povedať. Ale toto bol historický moment, kedy som stratila reč.
  10. Aby si sa nečudovala, keď sa Ti tá rakovina vráti. – A aby si sa ty nečudovala, keď ti jednu jeb-natiahnem. Pýtate sa, kedy som sa túto múdrosť dozvedela ? Pri dobrom steaku a pohári červeného vína.

Niekedy sa mi rozum zastaví, niekedy si poklepem na čelo a niekedy dám rovno hlavu do dlaní. To sme jednoducho my ľudia. Neomylne omylní… A pritom by niekedy stačilo tak málo. Len byť ticho. Veď predsa, aj ticho lieči

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 300px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.taktrochainak.sk/wp-content/uploads/2019/04/tak-trocha-inak-tittle.jpg); }