Poznáte melón a jeho účinky?

Poznáte melón a jeho účinky?

Ani vy si neviete predstaviť leto bez melónu? A vedeli ste, že okrem toho, že melóny sú skvelým pomocníkom pri chudnutí tak si vďaka nim môžeme doplniť aj množstvo minerálov a zdraviu prospešných látok? Nie? Tak čítajte ďalej.

Napriek tomu, že melón mnohí považujeme za ovocie, skutočnosť je iná. Melón je zelenina podobne ako uhorka, či cuketa. Dokonca patrí do tej istej čeľade. Melóny rozdeľujeme do dvoch skupín. A to na vodové – tie s červenou dužinou a na cukrové – tie, ktoré majú dužinu bielu, oranžovú, či žltú.

Vodový melón obsahuje vitamín C, B6, betakarotén, draslík, vápnik, horčík, fosfor a mnohé iné.

Cukrový melón obsahuje 3krát viac draslíka, ako melón vodový.Okrem neho obsahuje napríklad vitamín A, B, C a K, zinok ale aj luteín, ktorý spomaľuje degeneratívne zmeny na sietnici. Rovnako, je nápomocný pri oddaľovaní vzniku šedého zákalu a účinný ako prevencia pri kardiovaskulárnych ochoreniach.

Melón je skvelou potravinou, ktorá napomáha nie len pri chudnutí – vďaka jeho nízkej kalorickej hodnote, ale jeho konzumáciou sa znižuje napríklad aj pocit nervozity, či stresu. Vláknina obsiahnutá v melóne zlepšuje činnosť čriev. Vysoké množstvo vody pôsobí močopudne, hydratuje pokožku a prispieva aj k tvorbe kolagénu. Ten je zodpovedný napríklad aj za krásne a zdravé vlasy. Cholín, ktorý sa v melóne nachádza, má pozitívny vplyv na náš spánok, ako aj na zlepšenie našej koncentrácie.

Dôvodov prečo konzumovať melón je niekoľko. Už len si správne vybrať. A viete, ako sa vyberá ten najlepší červený melón ? Presne tak, ako ma to naučil môj ocino. Započúvať sa akú melódiu nesie 😊 Presnejšie, zaťukajte po ňom. Ak je zvuk dutý, melón je dozretý. Ak však klopete na melón ako na mokré drevo, nechajte ho radšej v obchode. A melón cukrový vyberajte vždy podľa vône. Nebojte sa privonať, nos vás povedie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 300px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.taktrochainak.sk/wp-content/uploads/2019/04/tak-trocha-inak-tittle.jpg); }