Poznáte kardamom?

Poznáte kardamom?

Táto tretia najdrahšia korenina sveta bolo po niekoľko storočí využívaná aj ako platidlo. Vďaka svojej typickej vôni ho Gréci a Rimania používali ako parfum a dokonca bol považovaný aj za afrodiziakum. Starí Egypťania ho zase žuli a Indovia ním bojovali proti nadváhe. U nás sa kardamom využíva hlavne v zime pri pečení a varenom vínku. No jeho využitie je omnoho všestrannejšie a zdraviu prospešnejšie.
Kardamom pôsobí priaznivo na trávanie, má ukľudňujúci účinok na nervovú sústavu a osviežuje dych. Má tiež močopudný účinok, prečisťuje obličky, pečeň, srdce a znižuje prekyslenie organizmu. Kardamom priaznivo pôsobí proti páleniu záhy a práve tento probém ma trápil počas chemo najviac. A aj vďaka tomu som objavila silu a účinok tejto koreniny.
Kardamon dá vášmu jedlu tiež vynikajúcu arómu, pridáva sa aj do čaju a kávy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 300px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.taktrochainak.sk/wp-content/uploads/2019/04/tak-trocha-inak-tittle.jpg); }