Poznáte čiernu soľ

Poznáte čiernu soľ

Pre jej výraznú vôňu a chuť pripomínajucu vajíčka je čierna soľ oceňovaná hlavne vegánmi. No o jej využití a účinkoch by sme mali vedieť aj my, nevegáni.
Na rozdiel od obyčajnej soli obsahuje čierna soľ vyšší podiel minerálnych látok, vápnik, horčik, ale aj železo. A keďže má nízky obsah sodíka je vhodná pre ľudí s vysokým krvným tlakom.
Podľa ajurvédskej medicíny čierna soľ pozitívne ovplyvňuje črenú mikroflóru, zlepšuje trávenie, podporuje funkciu pakreasu, napomáha pri nafukovaní a je prospešná aj pri pálení záhy a tiež pomáha zlepšiť zrak. Čierna soľ je vhodná nie len na vnútorné, ale aj vonkajšie použitie. Je skvelým pomocníkom aj pri znižovaní pocitu stresu, kedy je vhodné dopriať si kúpeľ v ktorom je rozpustených maximálne 450g tejto soli. Pri nachladnutí je možné ju využiť pri nosovej sprche, prípadne pripraviť inhalačný roztok. A ako využívame čiernu soľ u nás doma s Trapkom? Pripravujeme si vegánsku praženicu z tofu.  A ak by mal niekto chuť ju vyskúšať, pripájam recept :
1 stredná cibuľa, 1 biele tofu, kurkuma prášok, lahôdkové droždie, čierna soľ, olej. Na oleji si opražíme nakrájanú cibuľku na kocky, pridáme vidličkou popučené tofu, posypeme kurkumou a sprudka opečieme. Podlieme troškou vody, pridáme ladôdkové droždie, čiernu soľ. A už len na chlebík, alebo na tanier a môžme papať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 300px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.taktrochainak.sk/wp-content/uploads/2019/04/tak-trocha-inak-tittle.jpg); }