Je to jednoduché…

Je to jednoduché…

Ako malej mi mama často vravievala, že si veci predstavujem príliš jednoducho. A keď vyrastiem, pochopím prečo. Mala pravdu. Vyrástla som a hoc predstavovať som si neprestala, pochopila som…

Pred viac ako rokom som sa rozhodla, že založím občianske združenie na pomoc onkologickým pacientom.  Veď predsa, je to jednoduché… Vybavím administratívne záležitosti, zaplatím kolok a poprosím mojich blízkych a množstvo mne známych aj neznámych firiem o finančné príspevky a dary. A tie budem môcť ďalej posúvať tam, kam kde to bude najviac chýbať a potreba.

Presne pred rokom som vysnívané občianske združenia aj založila. A viete čo ? Bolo to naozaj jednoduché. Jeho založenie určite. A potom som opäť pochopila, že mamy majú vždy pravdu. Pretože to, čo prišlo po tom jednoduché nebolo. A stále nie je.

Stala som sa riaditeľou občianskeho združenia Tak trocha inak. Okrem toho som PR manažérka, právnička, asistentka, informatik, webový dizajnér a grafik. To všetko bez nároku na odmenu. Rovnako ako môj manžel aj švagriná. Zakladajúci členovia sme totižto traja.  Aj keď, teraz nad tým rozmýšlam… tak ja vám vlastne klamem. My odmenu máme. Štastie v očiach, či poďakovanie od tých, ktorým sme vďaka nášmu OZ mohli pomocť. Myslím, že sa tomu hovorí odmena duševná.

Možno si teraz poklepkávate po čele a hovoríte si, aká som dora bláznivá, načo som sa to dala. A ešte aj rodinu som do toho zatiahla. Verte, či nie, niekedy si na neho klepkám aj ja. No ten pocit, ktorý prichádza potom, keď môžme pomocť  je neopísateľný. Je to niečo ako veterník s karamelovou polevou, treska s dvoma rožkami, alebo vianočný šalát… Jednoducho droga. Plná tých pocitov radosti a šťastia. Len teda, táto sa nedá jesť. Túto len cítite a imaginárne objímate

Prosím pekne, to čo som vám napísala vyššie, to nie je moje sťažovanie sa. Práve naopak! Ja som sa vám chcela pochváliť, že dnes je to presne rok, čo fungujeme, ideme dopredu a nestagnujeme. Snažíme sa a verím, že sa dlho ešte budeme môcť snažiť pomáhať tam, kde je to potrebné.

Ak ste toto dočitali až do konca ďakujem. Vďaka tomu o nás viete a možno raz, keď nastane ten správny moment, kedy sa naše sily či potreby budú mať spojiť, príde  Ak by ste rozhodli pomôcť nám a zdieľať s nami duševné šťastie, ala veterník, či iná droga, vopred ďakujeme. Viete… keby sa náhodou každý jeden môj sledovateľ rozhodol poslať nášmu OZ 1euro mali by sme takmer 15 tisíc eur. A poviem vám, to je už číslo, ktoré dokáže uľahčiť živoť niekoľkým desiatkám rodín.  Mama by mi možno opäť povedala, že si to predstavujem príliš jednoducho a keby bolo keby. Ja viem,prestavujem… Ale ak by som s tým niekedy prestala, nikdy by som väčšinu projektov ani nezačala.

Prosím, predstavujte si aj vy. Čokoľvek, po čom vám srdce túži. Lebo nikdy neviete, čo môžte jednou malou jednoduchou myšlienkou započať.

P.S. Ak sa rozhodnete pomôcť nám, kontaktovať nás môžte tu prípadne bližšie info s číslom účtu nájdete tiež tu

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 300px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-page-title .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.taktrochainak.sk/wp-content/uploads/2019/04/tak-trocha-inak-tittle.jpg); }